„Život sa smrťou nekončí... Ešte stále môžeš hrať za zombíka“ - Kiki Dí
 
PODMIENKY ÚČASTI

  Pre účasť na Erronise treba splniť nasledujúce podmienky

- podľa svojho najlepšieho vedomia a svedomia vyplniť prihlasovací formulár
- zaplatiť registračný poplatok
- dovŕšiť ešte pred začiatkom akcie vek 16 rokov (výnimočne aj menej, treba sa ale fakt ozvať dopredu)
- pripraviť si kostým zodpovedajúci registrovanej postave a byť ochotný producírovať sa v ňom pred ostatnými


VSTUPNÝ POPLATOK

Prihlásení do 31.5. - 4 Euro
Prihlásení do 10.7. - 5 Euro
Prihlásení neskôr - 7 Euro


Pri kalkulácii vstupného poplatku je rozhodujúci dátum vyplnenia prihlasovacieho formuláru. Platba je možná osobne priamo na akcii alebo vkladom na bankový účet 520700-4200483770/8360 (do poznámky napíšte svoje meno). Hoci sú dva možné spôsoby platby, veľmi by sme ocenili, keby ste - ak sa dá - peniaze poslali na účet. Uľahčilo by nám to prípravy a ušetrilo čas a prácu na mieste konania.
Pokiaľ zaplatíte dopredu a potom z nejakého dôvodu zistíte, že nebudete môcť
prísť, treba sa ozvať (najneskôr 7 dní pred akciou) a peniaze vám pošleme späť.


REGISTRAČNÝ FORMULÁR

  Registrácia prebieha prostredníctvom online formulára, ktorý nájdete na adrese http://erronis.larp.sk/index.php?go=kniznica&sub=dotaznik. Ešte pár poznámok k vypĺňaniu

- polia označené hviezdičkou sú povinné
- do poľa Background vložte textový súbor so svojim životopisom, do poľa Kostým obrázok. Polia nie sú povinné nakoľko nemusíte mať napr foto kostými hneď poruke, skôr či neskôr ich ale vyžadovať budeme.
- do poľa Iné akcie vypíš, akých iných larpov si sa už zúčastnil/a
- ak máte ešte niečo na srdci, vpíšte to do poľa Poznámka
- prvým činom vašej postavy nech je byť vyplnenie priloženého dotazníka
- formulár nie je všetko, zvyšok preberieme neskôr

S akýmikoľvek ďalšími otázkami sa obracajte na erronis.registracia@gmail.com


TVORBA POSTAVY

 
Vaša postava je z hľadiska herného systému len súhrn vami zvolených skillov a perkov, ktoré podávajú približný obraz o postave, ktorú hráte. Jedná sa o schopnosti, charakterové črty, sociálne statusy a ďalšie, pre vašu postavu typické znaky...
Pričom záleží len od Vás ako unikátnu postavu si vytvoríte, ak by ste prišli s vlastným, akokoľvek šialeným návrhom neváhajte sa nás spýtať.
 
Tvorba postavy pozostáva z viacerých krokov...
 
1) Výber rasy
Výber rasy spočíva vo vybratí vám najsympatickejšej z ponúkaných rás, respektíve rasy, ktorá najlepšie dopĺňa charakter vami zvolenej postavy...
 
Výberom rasy získavate vo väčšine prípadov automaticky jeden skill ( bez minutia expov), ktorý Vám už ho nikto nezoberie ( ani keby ste chceli) a okrem toho ďalšiu, pre danú rasu špecifickú vlastnosť – schopnosť ( popis jednotlivých schopností nájdete v sekcii rasy)
 
2) Prípadný výber perkov
Znamená výber perkov, ktoré si prípadne zvolíte do začiatku ( ide o výrazne charakterové črty, telesné znaky, poprípade zlozvyky)
Žiadny perk si pochopiteľne vybrať nemusíte, každopádne zvolením perku získavate dodatočný počet bodov (expov), za ktoré si môžete vybrať(„kúpiť") ďalšie skilly.
Môžete si vybrať maximálne 2 perky a získať tak maximálne 3 dodatočné body – expy ( čiže aj v prípade, že si zvolíte 2 perky po 2 dodatočné body, získate LEN 3 dodatočné body)
Vybrať si môžete tie perky, ktoré za svojím popisom majú v zátvorke číslo, ktoré zároveň znamená počet dodatočne získaných bodov – expov
 
3) Výber skillov
A dostávame sa k najdôležitejšej časti tvorby postavy a to je výber skillov – schopností, ktoré bude vaša postava do začiatku hry ovládať.
Na začiatok máte k dispozícií 5 skúsenostných bodov plus body, ktoré ste získali výberom niektorých perkov ( čiže maximálne 8 bodov ).
Potom už nasleduje prerozdeľovanie bodov a výber skillov. Vybrať si môžete skilly LEN na prvej úrovni za počet bodov, ktorý majú uvedený pri svojom popise.
Niektoré skilly si však vybrať nemôžete, pretože je nutné sa ich učiť tradičným spôsobom, poprípade nespadajú do toho základného bloku schopností.
 
Ceny skillov, ktore sa dajú vybrať pri tvorbe postavy

Vzz -1 Mec - 2 / 4 / 8
Kladivo - 2 / 4 / 8
Sekera - 2 / 4 / 8
Strelecke - 2 / 4 / 8
Vrhacie - 3
Exoticke - 3
Odolnost - 6 / 8 / 12
Sekac - 4 ( pouzivanie dvoch zbrani do suctu 180 cm)

Perk Mag - 3

Spracovanie kovov, Spracovanie dreva, Plavba - 2 / 4 / 8
Rybolov - 2 / 3
Lovec - 4
Vzdelanie - 2 / 4 / 6
Liecenie - 3 / 6 / 8
Zlodejina - 2 / 4 / 8
Umenie ( oba smery) - 3 / 6 a hudobny nastroj a vediet na nom hrat
Alchymia - 2 / 4 / 8
Travicstvo - 3

Nemôžete si vybrať nasledovné skilly: Výsmech, Kopijnícky výcvik, Zastrašenie, Štítonoš, Tútor a všetky skilly na 2. či vyššej úrovni

 

Kostýmová povinnosť

V podstate sa jedna, ze kedze chceme aby mal kazdy hrac z erronisu co najlepsi zazitok a atmosferu tak chcem aby vsetci....vsetci mali dobry kostym. Pod pojmom dobry kostym rozumieme kostym ktory ako celkom posobi dobre, vierohodne a hlavne fantasy...

Ziadne svietiace tenisky, ziadne kapsace a kratase, ziadne nastrihane tricka..
Kostymove minimum su topanky..ked uz nie historicke tak aspon zamaskovane ako historicke/ fantasy, prinajhorsom kanady.
Tunika, plast cokolvek...skratka horny odev...najlepsie aj s nejakymi symbolmi, alebo doplnkami..aby sa rozbil jednoliaty dojem. Nohavice...alebo aspon dlha tunika, sutana...tiez posobiace historicky.

Doplnky ako opasky, kapsicky, popruhy, a podobne...da sa vela inspirovat..

Na hru nebudu vpusteni hraci v nedostatocnom kostyme, nestaci mat plachtu s dierou na hlavu previazanu opaskom z maminej kabelky...

Faktom je ze pokial bolo na minulom Erronise 130 ludi tak na tohtorocny Erronis nam bude uplne stacit 80 ludi v dobrych kostymoch.

Kazdy je povinny sa registrovat a pri ragistracii poslat svoje foto v kostyme, alebo aspon jeho popis a s tymto fotom a popisom bude konfrontovany pri registracii na mieste.......velmi neradi, ale ano budeme otacat ludi domov, ak ich kostym nebude normalny a nerusiaci.

Samozrejme vieme ze nie kazdy si vie len tak urobit kostym a preto sa nebojte pýtať, urcite poradime, uvedieme priklady, dame foto. Vela z nas ma doma viac nez jeden kostym a preto v priade nudze sa da dohodnut aj na pozicani a tak podobne... />  
http://www.slad.sk/forum/viewtopic.php?f=35&t=1765
 
Príklad tvorby postavy : Morský vlk – námorník

 
Budem malý neúspešný goblin, ktorému sa nepáčilo žiť v bažine a rozhodol sa stať sa námorníkom a urobiť kariéru na lodi...
 
Som goblin, takže získavam skill Alchymia 1 a rasovú schopnosť Swampwalk.
 
Vyberiem si perky... Ako správny goblinský námorník nebudem mať ruku, takže chýbajúca ruka spadá pod telesnú vadu, čo znamená +1 bod k tvorbe postavy.
Okrem toho si celkom zištne vezmem perk panic, nakoľko by s takým malým zeleným bezrukým čudom aj tak žiadna nechcela nič mať.
 
Takže mám 6 bodov na tvorbu postavy, ktoré miniem nasledovne:
 
- 2 body Plavba 1 ( plavčík)
- 2 body Rybolov 1 ( rybár), nech si budem mať ako zarobiť
- 2 body Vzdelanie 1, nech nie som úplný pako
 
A mail bude vyzerať::
 
Ferdinand Zapuchlý
13 rokov
Tykeni Jah Fakoli
Goblin
Bezruký ( telesná vada), Panic
 
Alchymia 1(goblin)
Swampwalk(goblin)
Plavba 1 ( 2)
Rybolov 1 (2)
Vzdelanie 1 (2)
 
Narodil som sa ako tretio dieťa z dvoch hluchonemýmu mlynárovi a slepej krajčírke Ilone... (background)
 
A my vám napíšeme, že ho neberieme, lebo máte 13 rokov a povolená hranica je 15...
 
 
©2007 majkl pussyk